Teknoloji

1917 yılında şirketin kuruluşundan bu yana teknolojik gelişmeler ve Ar-Ge faaliyetlerinin katkısıyla Nikon markasının güvenilirliği her geçen gün daha da artmaktadır.

Nikon geliştirildiği öncü teknolojilerini ve araştırmalarını Nikon Core Technology Center'da yürütmektedir. Nikon'un bireysel şirketlerinin her biri belirli bir vizyona dayalı ve gelecek için ürünler geliştirmeye yönelik, kendi Araştırma ve Geliştirme çalışmalarını sürdürmektedir. Bu çalışmalarda optik cam ve malzemeleri, son teknoloji  dijital kameralardan,ultra-ince optik camlara kadar gelişmiş ürün gamında gerçekleştirilmektedir.

Bugün Nikon piyasadaki en gelişmiş lens malzemelerinin ve kaplamalarının gelişiminde lider konumunu sürdürürken, optik sektöründe büyük adımlar atmaya devam ediyor. Nitekim kurulumu sırasında standartlarının kabulu ve endüstri uzmanları tarafından benimsenmesi sırasında Nikon ürünlerinin kalitesi, tüketiciler arasında övgü kazanmıştır. Tüm Nikon tek görüşlü camları keskin ve net görüşte Nikon'un Gelişmiş Asferik Tasarımına, sınırlı periferik distorsiyon ve mükemmel estetik özellikleri ile sahiptir.

Üretim Teknolojisi

Nikon bu üç alanda üstün görüş performansı ve koruma sağlayan camları ile kapsamlı uzmanlık sunmaktadır.

Tasarım

Optik cam teknolojisinde lider olan Nikon, 1.74 yüksek indeks cam materyalinden ilk kişiselleştirilmiş tek odaklı camlara kadar, sektörde birçok ilke imza atmıştır. Nikon ileri dijital cam tasarımları ve yenilikçi kaplama seçenekleri ile optik sektöründe teknolojik ilerlemeler kaydederek, lider konumunu korumak ve sektöre katkı sağlamak için gayret göstermeye devam ediyor.

Materyaller

Yüksek indeksli cam teknolojisi ile gözlüklerin her zamankinden daha hafif ve daha ince olması sağlanmaktadır. Nikon ise bu teknolojiyi, kendisine ait en yüksek indeksli 1.74 camları ile mümkün kılıyor.

Kaplamalar

Nikon cam kaplamalarında geniş ve bilinir geçmişi fotoğraf ekipmanları, yüksek hassasiyetli cihazlar ve mikro-bilgisayar teknolojisi gibi pek çok ekipman ve sahada farklılık yaratmaktadır. Bu etkileyici miras Nikon'u optik camlar için ultra ince kaplama teknolojisi ile alanında öncü kılar. Nikon kaplamaları kalite, bakım kolaylığı ve tabii ki eşsiz optik performansı garanti eden titiz bir sürecin sonucudur.

Nikon kullanıcılarına çeşitli kaplama seçeneklerini sunar ve tüm bu kaplamalar üç temel faydayı sağlamaktadır.

Üstün Çizilme Dayanımı

Nikon kaplamaları camların indexi ne olursa olsun  aşınma ve çizilmelere karşı camları koruyarak, kullanım ömürlerini uzatır.

Geliştirilmiş Işık Kontrolü ve Anti-Refle

Nikon kaplama yansımaları ortadan kaldırır. Özellikle gece sürüşü ve bilgisayar başında çalışma esnasında yansımaları minim tutarak görsel netliği arttırmakatdır.

Uzun Ömür, Kolay Temizlenirlik

Üstün su ve toz tutmayan Nikon kaplamaları ile sudan kaynaklı zedelenmeler engellenerek, camların daha hızlı ve hiç olmadığı kadar kolay temizlenmesini sağlanır.